ICO’ya yatırım yapmadan önce nelere dikkat etmeli?

1,313

ICO’lara yatırım yapmadan önce dikkat etmeniz gereken en onemli şey projenin arkasında duran ekiptir.

Projenin sahip olduğu internet sitesine giderek “hakkında” sayfalarında ne yazıldığına bakmanız onemlidir.

İCO yatırım toplamak istiyorsa, projesinin arkasında duran ekip hakkında detaylı bir bilgiye sahip olması ve bunu yatırımcılar ile paylaşması çok onemlidir.
Bu paylaşılan bilgiler aracılığıyla ekipteki kişilerin hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

ICO için White Paper çok onemlidir. Whte paper’i dikkatlice inceleyin ve okuyun. Teknik bilginiz anlamak için yeterli değilse, anlayan birine çekinmeden sorun.

Forumlar hemen hemen tüm ICO’ların duyurularının yapıldığı platformlardır. İlgilendiğiniz ICO’nun duyurusuna giderek yapılan yorumları incelemeniz faydalı olacaktır. Fanatik kullanıcılar yerine yalnızca gerçek kullanıcılar tarafından yapılan yorumları okumaya dikkat edin.

Forumlarda sahte bilgiler bulunabilmekte. Eski ve güvenilir kullanıcıların yorumlarını dikkate almak her zaman iyidir. Forumlarda ICO hakkında sorulan sorulara geliştirme ekibinin nasıl cevaplar verdiğine dikkat edin.
Özellikle “scam“,”pre-mine“,”mlm” gibi terimler görürseniz yazılanları tekrar gözden geçirin.

Yüksek bonus veren ICOlara dikkat edin. Bu gibi durumlarda bazen token hızlıca değer kaybeder. Risk değerlendirmesi yapın.

Onemli uyari: Yatırım yaparken dikkatli olun ve hatırlayın, kaybetmeye razı olduğunuz miktardan fazla yatırım yapmayın. Okuyun, öğrenin, araştırın.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Leave A Reply

Your email address will not be published.