RSS BBCTurkce.com | Ekonomi

 • Brexit: Moody's İngiltere'nin kredi notunu düşürdü June 25, 2016
  İngiltere'nin AB'den çıkma kararı almasının ardından uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İngiltere'nin kredi notunu düşürüp 'negatif'e çekti.
  BBC Turkish
 • Brexit: Ekonomide 'şok senaryosu' devrede June 24, 2016
  AB referandumunda çıkan ayrılık kararının ardından İngiltere ülke ekonomisinde durgunluk beklentileri ilk işaretlerini Sterlin'deki satış dalgasıyla gösterdi. Hazine referandum öncesi 'Brexit şok senaryosunu tetikler' demişti.
  BBC Turkish
 • Soros: AB'den çıkmak İngiliz halkını yoksullaştırır June 21, 2016
  ABD'li milyarder yatırımcı George Soros, Guardian gazetesine yazdığı makalede İngiltere'nin AB'den çıkması durumunda Sterlin'in değerinin düşeceğini ve halkın yoksullaşacağını belirtti.
  BBC Turkish
 • PayPal Türkiye'den çıkınca Bitcoin'e 'ilgi arttı' June 9, 2016
  İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi PayPal'ın, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasından bu yana Türkiye'de sanal para olarak bilinen Bitcoin aracılığıyla yapılan ödemelerin hacminde artış yaşandığı belirtildi.
  BBC Turkish
 • Diyarbakır esnafı: Günü kurtarıyoruz June 6, 2016
  Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde çatışmalar sonlandı, sokağa çıkma yasağı kalktı. Ancak hem mahalle esnafı, hem de Diyarbakır'daki iş çevreleri kentin ekonomisinin en az 5 yıl geriye gittiğini söylüyor.
  BBC Turkish
 • Suudi Arabistan'dan Uber'e 3,5 milyar dolarlık yatırım June 2, 2016
  Suudi Arabistan'ın kamu yatırım fonu, internet üzerinden taksi hizmeti veren Uber şirketine 3,5 milyar dolar yatırım yapacak. Suudi Arabistan kamu yatırım fonu Genel Müdürü Yasir El-Rumayyan da Uber'in yönetim kurulunda yer alacak.
  BBC Turkish
 • PayPal Türkiye'den çekildi May 30, 2016
  İnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şirket kararına gerekçe olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na yaptığı lisans başvurusunun reddini gösterdi.
  BBC Turkish
 • Petrolün varili bu yıl ilk kez 50 doları aştı May 26, 2016
  Petrolün varili 2016'da ilk kez 50 doların üzerine çıktı. Brent ham petrolü Asya piyasalarında 50 dolardan işlem gördü.
  BBC Turkish
 • Saatler süren toplantıda Yunanistan istediğini aldı May 25, 2016
  Euro Bölgesi maliye bakanlarının Brüksel'deki toplantısından Yunanistan'ın borcunun yeniden yapılandırılması kararı çıktı.
  BBC Turkish
 • Apple'dan Çin'de taksi şirketine 1 milyar dolar yatırım May 13, 2016
  Apple Çin'de internet üzerinden hizmet veren taksi şirketi Didi Chuxing'e 1 milyar dolar tutarında yatırım yaptı.
  BBC Turkish
 • Suudi petrol devi 'Petrol üretimi artacak' dedi, petrol düşüşe geçti May 11, 2016
  Dünyanın en büyük petrol şirketi olan Suudi Arabistan devletine ait Aramco'nun icra kurulu başkanı Amin Nasır, bu yıl üretimi artıracaklarını söyledi. Açıklamanın ardından petrol fiyatları küresel piyasalarda düşüşe geçti.
  BBC Turkish
 • AB'den Atina'ya: 2018'e kadar kemer sıkın borcu hafifletelim May 10, 2016
  Yunanistan acil gündemiyle toplanan Euro Bölgesi maliye bakanları ve IMF, Atina hükümetinin mevcut kurtarma paketi kapsamında öngörülen kemer sıkma tedbirlerinin hepsini hayata geçirmesi halinde 2018'de borç geri ödeme şartlarını gevşetmeyi önerdi.
  BBC Turkish
 • S&P: Mülteciler Türkiye'de büyümeye olumlu katkı yapıyor May 9, 2016
  Kredi değerlendirme kuruluşu Standard & Poor's'a göre, mülteci krizi Türkiye'nin büyümesine yardımcı oluyor. Ancak kuruluş büyümenin tüketim odaklı olduğuna dikkat çekiyor.
  BBC Turkish
 • AB'nin gündemi yeniden Yunanistan krizi May 9, 2016
  Euro Bölgesi maliye bakanları bugün yapacakları olağanüstü toplantıda Yunanistan'ın ek mali destek almak için ülkedeki büyük sokak gösterilerine ve genel greve rağmen hazırladığı kemer sıkma paketini görüşecek.
  BBC Turkish
 • Panama Belgeleri'nin kaynağı suskunluğunu bozdu May 6, 2016
  Panama Belgeleri'nin sızdırılmasının arkasındaki kaynak ilk kez konuştu ve dokunulmazlık zırhı şartıyla savcılara yardım edebileceğini söyledi.
  BBC Turkish
 • Davutoğlu'nun ayrılık konuşmasıyla Dolar/TL tahminleri yükseldi May 6, 2016
  Davutoğlu'nun görevden ayrılacağını açıklamasıyla Türkiye'nin aylar sürecek bir siyasi belirsizlik dönemine girdiğini söyleyen yatırım bankaları, TL ve Türk tahvilleri için 'Sat' tavsiyesi vermeye başladı. Yıl sonu için Dolar/TL tahminleri 3,20.
  BBC Turkish
 • Airbnb 'konaklamanın ötesine' göz dikti May 6, 2016
  Konaklama listeleme hizmeti veren Airbnb şirketi başka iş alanlarına gireceğini açıkladı. Şirket ev sahibinin, misafirine hayatına katılma fırsatı vereceği etkinlikler planlıyor.
  BBC Turkish
 • Piyasa Ankara'daki krizi 'dönüm noktası' olarak görüyor May 5, 2016
  Davutoğlu ile Erdoğan arasında yaşanan görüş ayrılıklarıyla Davutoğlu'nun görevi bırakma noktasına gelmesi, yatırımcılar tarafından geçici bir siyasi krizdense, ekonomi yönetiminin gidişatını değiştirebilecek bir dönüm noktası olarak algılanıyor.
  BBC Turkish
 • 500 euroluk banknotlar artık basılmayacak May 5, 2016
  Avrupa Merkez Bankası yasadışı faaliyetlerde kullanılabileceği kaygıları nedeniyle artık 500 euroluk banknotlar basılmayacağını duyurdu. Karar Avrupa Birliği Komisyonu'nun banknotların nasıl kullanıldığıyla ilgili soruşturmasının ardından alındı.
  BBC Turkish
 • Apple Çin'de iphone ismini paylaşmak zorunda kalacak May 4, 2016
  Amerikan teknoloji devi Apple Çin'de devam eden marka ismi davasını kaybetti. Şirket, iPhone ismini aynı ad altında deri ürünleri satan bir firmayla paylaşmak zorunda kalacak.
  BBC Turkish
[better-ads type=”banner” banner=”324″ count=”2″ columns=”1″ show-caption=”1″ bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″]