Dolar mı? Altın mı? Euro mu? daha cok kazandır?

1,184

Altın, Amerikan doları üzerinden işlem görmektedir ve çift yönlü işlem özelliği sayesinde değer kazansada kaybetsede kazanç elde edilebilir. Altın değer kaybederken Amerikan doları satın alınıp altın elde çıkarıldığında kazanç elde edilebilir. Altın değer kazanırken de dolar satılıp altın alımı yapıldığı zaman yatırımdan kar elde edilir.

Dövizler arasında en çok kazandıran Euro’dur. 2015 yılından beri bu durum biraz değişti, Euro kaybettirenler arasına girmeye başladi. 2015 yılında en çok kazandıran dolar’dir. Amerikan doları 2015 yılında değer kazanmış ve 2.65 seviyelerine kadar ilerlemiştir.

Dolar işlemlerinin forex piyasasındaki avantajları yuksektir. Özellikle çift yönlü alım – satımlar karlidir. (Ayrintili bilgi icin burayi tiklayin)

İki yönlü işlemler, doların değeri yükselirken vede düşerken kazanç sağlamanızı mümkün kılar. Döviz yatırımcılarının çoğunun tercihi iki yönlü işlemlerdir.
Bunun dışında kullanabileceğiniz bir diger avantaj ise kaldıraç oranlarıdır.

Piyasanın favorisi olan kaldıraç islemi ile birikimlerinizi 100 katına kadar kullanabilirsiniz. Kaldıraç sistemi işlem hacminin yükselmesini sağlar. Bu sayede elde edilen kazançlar da aynı miktarda artar. Böylelikle küçük miktardaki birikimler bile yatırımcılara ciddi anlamda kar etme fırsatı sunar. (Ayrinti bilgi icin burayi tiklayiniz)

Leave A Reply

Your email address will not be published.